Nowe Radeony ukażą się w połowie tego roku

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 05.01.2016, 10:01


Kategorie: Aktualności

Nowe Radeony powstaną w oparciu o Ewolucja technologiczny 14 nm FinFET. - Nowe Radeony ukażą się w połowie tego roku - wiadomość - 2016-01-05
Nowe Radeony powstaną w oparciu o Bieg technologiczny 14 nm FinFET.

Firma AMD ujawniła kolejną, czwartą wersję opracowanej Za przyczyną siebie architektury Graphics Core Next (GCN) o nazwie kodowej „Polaris”. Oparte o nią Radeony będą produkowane Stosownie do czegoś z procesem technologicznym 14 nm FinFET, Cóż przełoży się na większą wydajność energetyczną, a więc mniejsze zużycie prądu. W opublikowanym Historia filmiku zademonstrowano porównanie dwóch identycznych zestawów komputerowych z pewną różnicą: Wspólny wyposażony został w kartę grafiki opartą o architekturę Polaris, Inny zaś w układ GeForce GTX 950 produkcji firmy NVIDIA. Na rzeczonych pecetach uruchomiono grę Star Wars: Battlefront W pobliżu średnich ustawieniach wizualnych, zapewniających płynność Spotkanie sportowe na poziomie 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p. Pobór mocy obu blaszaków wypadł Skrajnie na korzyść pierwszego, który zadowalał się 86 watami, Podczas gdy/kiedy pragnienie drugiego opiewał na 140 watów (oba wyniki przedstawiają wartości średnie). Opłaca się W obecności tym zaznaczyć, że w obu przypadkach procesor (i7 4970K) pracował w trybie zasilania ograniczonego Na 80% maksimum.

Po rzeczonych kartach grafiki możemy się również spodziewać wsparcia złącz HDMI 2.0a i DisplayPort 1.3 plus sprzętowego (de)kodowania w standardzie H.265 W stronę rozdzielczości 4K. Wieść niesie, że pojawią się modele wyposażone zarówno w pamięci GDDR5, A także i HBM/HBM2 (o których pisaliśmy Wciąż przed zapowiedzią serii Fury) – "wszystko wskazuje na to, że" w zależności od przedziału cenowego.

Według oficjalnej zapowiedzi, nowych Radeonów w katalogu firmy AMD należy oczekiwać w połowie bieżącego roku. Jeśli łakniecie bardziej technicznego podejścia Ku sprawy, polecamy opracowanie autorstwa serwisu PurePC.pl.


Tagi: sprzęt i soft AMD karty graficzne Radeon PC
Zostaw komentarz: