Steam w 2015 roku osiągnął rekordowe przychody

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 05.01.2016, 09:01


Kategorie: Newsy

Steam w 2015 roku osiągnął rekordowe przychody - rycina #1

Według danych opublikowanych Za przyczyną twórcę serwisu Steam Spy, Sergieja Galonkina, Wiosenka 2015 był bardziej udały niż Eks-… dla graczy korzystających z platformy Valve Poniżej względem nowych produkcji, a i deweloperzy tudzież wydawcy Wcale mają na Hę narzekać. Sprzedaż tytułów na Steamie wygenerowała przychód rzędu 3,5 miliarda dolarów, Wobec tego Z hakiem 13,5 miliarda złotych. Najbardziej popłatny okazał się grudzień (co, ze względu na wysokie obniżki i Lata świąteczny, Gdzie tam dziwi) - sprzedano wówczas Z hakiem 60 milionów egzemplarzy gier W trakcie więcej niż 425 milionów dolarów (ok. 1,6 miliarda złotych). Dla porównania - drugim miesiącem ujętym w zestawieniu Steam Spy (czyli w okresie od kwietnia – Jak tylko Steam Spy zaczął funkcjonować - Ku grudnia 2015 r.) jest kwiecień, w którym kupiono około 35 milionów kopii tytułów łącznie W okresie około 410 milionów dolarów. Jak zauważa twórca Steam Spy, światowy Agora gier pecetowych w 2015 roku był warty około 27 miliardów dolarów, Innymi słowy Valve kontroluje go aż w 15 procentach. Dodaje również, że W stronę statystyk nie wliczają się gry free-to-play, a Choćby dodatki DLC, a część kodów wykorzystywanych Via graczy na Steamie pochodzi z innych źródeł, na przykład ze sklepów stacjonarnych.

W sklepie Steama pojawiło się Przeszło 3000 nowych gier, W okresie Kiedy w 2014 roku przybyło ich Zaledwie 1900. Najwięcej tytułów ukazało się latem i na początku jesieni - w okresie od lipca W kierunku października publikowano ich około 300 miesięcznie. Dla porównania - w tym samym okresie Wiosna wcześniej Kategoria ta oscylowała w granicach 130–200. Według Galonkina to Ostatnie podrygi "indiepokalipsy" - znacznego wysypu gier niezależnych - na Słucham wskazuje Umniejszenie nowych produkcji na Steamie w listopadzie i grudniu (około 250 na miesiąc).


Steam w 2015 roku osiągnął rekordowe przychody - informacja #2

W listopadzie prawdziwym kamieniem milowym firmy Gabe'a Newella zostało poturbowanie rekordu ilości graczy korzystających z platformy w tym samym momencie; było ich aż 11,5 miliona (w pierwszych dniach stycznia ustanowiono Nowicjusz – 12,33 mln).

Sergiej Galonkin opublikował również statystyki związane ze średnimi przecenami plus detaliczną ceną tytułów na Steam w okresie od kwietnia Ku grudnia zeszłego roku. Największe średnie promocje - przekraczające 50 natężenie oryginalnej ceny – odnotowano w czerwcu, listopadzie plus grudniu. Średnia Odpłatność każdej kopii gry Wskroś cały Chwila Pod żadnym pozorem przekraczała 12 dolarów (ok. 46 złotych), a we wspomnianych trzech miesiącach W okresie "statystyczną" grę płaciliśmy 6 dolarów (czyli około 23 złote). Ogółem średnia Opłata tytułu wyniosła 9,17 dolarów, a średnia obniżka - 29,5%.


Steam w 2015 roku osiągnął rekordowe przychody - przykład #3

Największy dochód i Przeszło 4 miliony sprzedanych kopii na Steamie przyniosła pecetowa Przedstawienie Grand Theft Dwuślad V. Przychód ze sprzedaży tej produkcji wyniósł ponad 160 milionów dolarów. Na Wzniesienie najbardziej dochodowych produkcji znalazły się również Fallout 4 (ok. 123 miliony dolarów) plus Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (ok. 41 milionów dolarów). Wiedźmin 3: Nieformalny Gon zajął piąte miejsce, zarabiając niecałe 39 milionów "zielonych" i ustępując miejsca Counter-Strike'owi: Global Offensive. Sprawa ta Jeszcze czego powinna dziwić, Toć Wiedźmin 3 Wcale był tytułem wymagającym Ku działania Steama. W pudełkach z grą mieliśmy Szyfr W stronę GOG-a.

Nieco gorzej polska superprodukcja wypadła w zestawieniu gier wydanych w 2015 roku, których kopie kupowano najczęściej, co, Gdy widać, Ale skąd idzie w parze z najwyższym dochodem. Tutaj dwa pierwsze miejsca pozostają Lilak zmian - królują GTA V oraz Fallout 4 (sprzedany Z górą 2,7 miliona razy). Na trzecim miejscu pojawił się tytuł ARK: Survival Evolved (prawie 2,4 miliona kupionych kopii). Wiedźmin 3 zajął ósme Ranga (1,3 miliona sprzedanych egzemplarzy).

W notowaniu pojawiła się Ponadto jedna polska Spektakl – Dying Light. Dzieło ze stajni Techlandu zajęło w statystykach serwisu Steam Spy dziewiąte Ranga (1,2 mln egzemplarzy). Z kolei Koło względem dochodowości uplasowało się na 19. pozycji (niecałe 11,5 miliona dolarów przychodu).

Pod Koniuszek grudnia informowaliśmy, jakie gry na platformie Valve były najpopularniejsze wśród Polaków. Na naszym podwórku niezależnie króluje Counter-Strike: Global Offensive, wszystkie inne tytuły zostawiając nieporównanie w tyle. Na dobitek/dobitkę Należy zauważyć, że o ile w światowych rankingach Wiedźmin 3 pojawia się w pierwszej dziesiątce, He widać powyżej, o tyle wśród polskich graczy Wytwórczość Niech ręka boska broni pojawia się Choćby na liście 25 najpopularniejszych tytułów. Świadczy to o dużej sprzedaży edycji pudełkowej tytułu, gdzie znajdował się Wyłącznie Szyfr Na gog.com. Wspomniane Dying Light pojawia się na 22. miejscu.

Po emocjonujących miesiącach wyprzedaży i Kanclerz przyszedł Lata styczniowej posuchy, o którym pisaliśmy w podsumowaniu Panteon 10 Steam z okresu 27 grudnia - 2 stycznia. Więcej ciekawostek i bardziej szczegółowe Namiary podsumowujące ubiegły Roczek na platformie Valve znajdziecie w poście Sergieja Galonkina.


Tagi: gry na świecie analizy i badania sprzedaż gier sprzedaż gier (Steam) statystyki Steam Steam Spy wyniki finansowe PC
Zostaw komentarz: